Stowarzyszenie "Czuję Sercem"

Konstantynów Łódzki ul. 8 Marca 1

Organizacja Pożytku Publicznego

Numer KRS: 0000188718

Podaruj nam 1,5% Swojego podatku

Walentynki Święto Zakochanych

Święto obchodzone 14 lutego, w dniu Świętego Walentego.
     W tym dniu zakochani obdarowują się "walentynkami" są to zazwyczaj wierszyki na walentynki, wiersze lub wyznania miłosne, niekiedy laurki i prezenty.
     Prawdopodobnie wszyscy już znamy zwyczaj obchodzenia Walentynek, ale kim był ich patron Święty Walenty?. W tradycji chrześcijańskiej odnajdujemy informacje o co najmniej trzech Świętych o imieniu Valentine lub Valentinus. Jedna z legend mówi o duchownym, który przeciwstawił się rozkazowi Imperatora Rzymu Klaudiusza II. zakazującego udzielania ślubów młodym mężczyznom, jako że wg. doradców Klaudiusza, nieżonaci mężczyźni byli lepszym żołnierzami. Za to nieposłuszenstwo duchowny Walenty został skazany na śmierć.
     Inna historia mówi o młodym człowieku, który za pomoc prześladowanym chrześcijanom został skazany na śmierć. Z więzienia wysłał swojej ukochanej list z podpisem 'From Your Valentine' (podpis używany do dzisiaj na walentynkach w języku angielskim).
     
     My też świętowaliśmy ten dzień. Były tańce i konkursy: poszukiwanie drugiej połowy serca, układanie puzzli (serca), opracowanie przepisu na miłość. Jeden z nich, ze wzgledu na oryginalność przytoczymy: Potrzebne materiały: dwa serca, konewka do podlewania, zapałki do podgrzewania, słoik uczucia, odrobina zmiksowanej zazdrości, szczypta zdrady, garść lubczyku, waza seksu. Sposób postępowania: wszystkie składniki dokładnie wymieszać, podlewać i ogrzewać przez całe życie. Prawda, że to ciekawy przepis. Życzymy wszystkim, by go stosowali, a miłość gorąca na pewno rozkwitnie.