Stowarzyszenie "Czuję Sercem"

Konstantynów Łódzki ul. 8 Marca 1

Organizacja Pożytku Publicznego

Numer KRS: 0000188718

Podaruj nam Swój 1%

Wyjazd integracyjny do Poznania

W dniach 23-24.08.2008r Stowarzyszenie zorganizowało dla swoich członków dwudniowy wyjazd integracyjny do Poznania, Kórnika, Gniezna i Biskupina. Postanowiliśmy bowiem poznać miejsca, w których zapoczątkowano powstanie Państwa Polskiego, gdzie pierwsi królowie ustanowili nasze godło – orła i określili barwy narodowe: biało-czerwone, gdzie Mieszko I przyjął chrzest.
     W Biskupinie oglądaliśmy pierwszą osadę słowiańską, w Gnieźnie – katedrę Gnieźnieńską i słynne zabytkowe drzwi ze scenami z życia Św. Wojciecha. Był rejs statkiem po jeziorze Kórnickim
     i zwiedzanie zamku Działyńskich w Kórniku. Podziwialiśmy również starówkę w Poznaniu: Ratusz, fontanny, stare kamieniczki. Widzieliśmy koziołki, które o godz.12 ukazują się na wieży i dwanaście razy trykają się różkami.
     Wieczór spędziliśmy przy ognisku nad jeziorem w OW w Oćwieku. Pogoda dopisała więc piekąc kiełbaski śpiewaliśmy harcerskie i ludowe piosenki, opowiadaliśmy skecze. Było super.

Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 1Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 2Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 3Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 4Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 5Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 6Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 7Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 8Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 9Wyjazd integracyjny do Poznania fotografia nr 10